środa, 11 stycznia 2012

XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE JEDWABNO

     Dnia 08.01.2012 roku odbył się już XX jubileuszowy Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło fundacji brzmi: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą."
     Gmina Jedwabno również przyłączyła się do tej akcji. Wolontariusze w składzie Patrycja Gutowska, Klaudia Piersa, Benita Szulc, Dominika Wyszyńska, Robert Klóskowski oraz Jacek Teske już od godziny 12:00 odwiedzali wszystkie sołectwa naszej gminy w których organizowane były liczne zabawy, ogniska oraz pyszne poczęstunki. 
     Finał Wielkiej Orkiestry odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Na zebraną publiczność czekały atrakcje czyli występy zaproszonych gości oraz dzieci uczęszczających na zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury. Kolejnym punktem była licytacja, którą przeprowadził dyrektor GOK Jerzy Pałasz. "Pod młotek" ruszył interaktywny piesek oraz plakat z pamiątkowymi podpisami uczestników WOŚP z gminy Jedwabno. 
     W trakcie gdy odbywało się liczenie zebranych pieniędzy przez Panie Danutę Bogucką, Marię Przynaowską, Dominikę Wyszyńską, Klaudię Piersa, Barbarę Żebrowska oraz Mirosławę Zakrzewska, gościom czas umilali Elżbieta Pieńkosz, zespół "Ejże" z Witowa oraz grupa Breakdance. Następnie na dziedzińcu Gminnego Ośrodka Kultury wszyscy podziwiali taniec z ogniem w wykonaniu "Flamme" z Witowa oraz "The Shadows" z Jedwabna . Nie mogło również  zabraknąć symbolicznego "Światełka do nieba", które wystrzelili wójt Krzysztof Otulakowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Jedwabno Maria Sienkiewicz.
     Na zakończenie Jerzy Pałasz podał do publicznej wiadomości, iż gmina Jedwabno w XX jubileuszowym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała kwotę 4172,25 złotych.
WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POMOCY 
W ORGANIZOWANIU WOŚP ORAZ MIESZKAŃCOM GMINY JEDWABNO  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Wolontariusze: Robert Klóskowski oraz Jacek Teske


                                   Sołectwo Kot

              


 Patrycja Gutowska oraz mieszkaniec Jedwabna Jakub Putra
Sołectwo Rekownica wraz z wolontariuszami 


Tekst: Klaudia Piersa
Zdjęcia: Klaudia Piersa, Robert Klóskowski, Patrycja Gutowska oraz Jacek Teske

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz