poniedziałek, 14 listopada 2011

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ


KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
     11 listopada 2011 r. mija 93. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazjiw Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbył się uroczysty „Konkurs Pieśni Patriotycznej”. Uroczystość rozpoczął taniec z flagą w wykonaniu Sandry Brzozowskiej, Julii Dunajskiej, Malwiny Jankowskiej oraz Julii Stempel przygotowany przez Barbarę Żebrowską. Następnie Wspaniałą lekcję historii przedstawiły uczennice Zespołu Szkół w Jedwabnie przygotowana przez panią Annę Malinowską.
    Po krótkim przypomnieniu historii Polski, przybyłych gości przywitała Dyrektor Ośrodka Kultury pani Magdalena Dunajska-Lazer. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Wójt Gminy Jedwabno Krzysztof Otulakowski,
Sekretarz Gminy Jedwabno Jolanta Drężek,
Dyrektor ZS w Jedwabnie Mariusz Dobrzyński,
Wicedyrektor Ewa Przychodzka,
Radni: Grażyna Śledzik, Katarzyna Żebrowska, Adam Bączek,
Sołtys wsi Burdąg Magdalena Gąsiorowska,
opiekunowie Joanna Gawryszewska, Grażyna Szczepanek, Mariola Kuśmierczyk
oraz rodzice i dziadkowie dzieci biorących udział w konkursie.
    Konkurs rozpoczęliśmy od kategorii chóry wystąpił jedyny Chór „FORTE” z Zespołu Szkół
w Jedwabnie pod kierunkiem pani Ewy Przychodzkiej. Po pierwszej prezentacji wystąpił najmłodszy uczestnik z Przedszkola Samorządowego w Jedwabnie Leszek Jankiewicz. Następnie przeszliśmy do kategorii klas I-III szkoły podstawowej w której wzięło ośmioro uczestników. Jury w składzie: Szczepan Worobiej oraz Andrzej Materna przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Emilia Spanialska z Jerutek, która zaśpiewała „Przybyli Ułani”
II miejsce: Aleksandra Gromek reprezentująca GOK w piosence „Pałacyk Michla”
III miejsce Maria Deptuła ze szkoły w Nowym Dworze również w piosence „Przybyli Ułani”
    Po kategorii klas I-III nastąpiła wstawka historyczna podczas której uczestnicy mogli złapać oddech. Następnie Magdalena Dunajska- Lazer zaprosiła do dalszej uroczystości i tym razem na scenę wkroczyła kategoria klas IV-VI. Jury wyróżniło następujące osoby
I miejsce otrzymały dwie uczestniczki :
Martyna Bączek reprezentantka GOK oraz Natalia Rzepka Jerutki, dziewczynki wystąpiły w tym samym repertuarze pt. „Niepodległość”
II miejsce: Karolina Gronowska z Jerutek w piosence pt. „Tylko mi Ciebie mamo tylko mi Polski żal”
III miejsce: zdobyła Kornelia Kobylińska ze szkoły nr 6 w Szczytnie
    Po szkole podstawowej przechodzimy do wyższego poziomu czyli do klas gimnazjalnych. Uczestniczek tej kategorii było cztery więc jury z przyznaniem miejsc miało duży problem. Jednak musi ktoś wygrać.
I miejsce otrzymała reprezentantka GOK Aleksandra Lubowiecka w piosence
pt. ”Rozkwitały pąki białych róż” utwór został wykonany acapella.
II miejsce zdobyła: Ewelina Niska z Jerutek w piosence „Żeby Polska...”
III miejsce :Natalia Kakowska również reprezentująca GOK zaśpiewała piosenkę ”Biały krzyż”
    Ostatnią uczestniczką konkursu była Martyna Dąbkowska z Jerutek, która reprezentowała szkoły średnie. Zaśpiewała piosenkę pt. „Warszawo ma”. Na skrzypcach akompaniowała pani Joanna Gawryszewska
    Wszyscy goście oraz uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnikom konkurs nastąpił czas na grupowe pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie oraz pożegnanie gości Zespół Szkół w Jedwabnie odegrał ostatnią już scenę historyczną oraz Pani Anna Malinowska zaprosiła wszystkich chętnych na szkolną wieczornicę która odbędzie się 18.11.2011 r. o godz.17:00. Tym miłym akcentem zakończyliśmy „Konkurs Pieśni Patriotycznej”.
    Wszystkim chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za wkład włożony w przygotowanie tej wielkiej uroczystości a mianowicie pani Joannie Wiśniewskiej, której pracę mogliśmy podziwiać na scenie w postaci całej przepięknej scenografii, jurorom za poświęcony czas, dzieciom z grupy „Promyczki” oraz
ZS w Jedwabnie. 

 UCZESTNICY KONKURSU
Serdeczne podziękowania i gratulacje składa Dyrektor oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz