środa, 22 lutego 2012

„MASKI AFRYKAŃSKIE”- WARSZTATY

W dniach 16-17 lutego 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyło się Spotkanie z Afryką w formie warsztatów plastyczno-muzycznych dla dzieci 
„MASKI AFRYKAŃSKIE”.
            Warsztaty miały na celu przybliżenie sztuki afrykańskiej a w szczególności masek oraz możliwość pracy z różnymi materiałami takimi jak: glina, tektura, kolorowe papiery, kolorowa tektura falista, rafia oraz malowanie przy użyciu pędzli i gąbeczek.
            Pierwszego dnia dzieci stworzyły fantastyczne maski oraz własnoręcznie wykonały korale, kły lub amulety z gliny. Tego dnia prowadzącym towarzyszył również dyrektor GOK-u, który udzielił lekcji gry na bębnach. Nie zabrakło również symbolicznego pączka (Tłusty Czwartek).
            Drugiego dnia odbyło się malowanie glinianych dekoracji oraz tworzenie własnych koralikowych sznurów, bransoletek i ozdób, które dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Przez cały czas pracę umilała afrykańska muzyka.
            W zajęciach wzięło udział 22 uczestników. Całość warsztatów przygotowała i poprowadziła Joanna Wiśniewska przy współpracy z Klaudią Piersa.
            Maski oraz gliniane koraliki będzie można podziwiać na wystawie prac plastycznych towarzyszącej uroczystości organizowanej z okazji Dnia Kobiet przez GOK. Wystawa będzie podsumowaniem pracy grupy plastycznej prowadzonej przez 
Joannę Wiśniewską.

 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz